| pupusuncik a întrebat:

ce sa fac ca sa scap de mirosul urit din gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Descopera daca nu cumva este de la vreo carie, mergi la stomatolog.Fa-ti o tinctura de rozmarin si menta. Dilueaza intr-un pahar cu apa si clateste dupa periaj!

3 răspunsuri:
| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Ca sa eviti mirosul urat din gura...
Trebuie sa:
-Te speli pe diniti {2 ori pe zi} (dimineata si seara);
-Ca sa nu te simti jenata cand esti afara, poti mesteca o guma.
-Eventual s-ar putea sa ai vreo carie
{te poti duce si la un stomatolog}
-Poti folosi un sprei de gura.
Pa.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Attack619 a răspuns:

Spala-te pe dinti sau ia o guma

| Maria_Ana_1993_e a răspuns:

Depinde de unde provine mirosul, daca ai carii indicat ar fi sa consulti un medic, daca ai cumva probleme cu gatul(infectie, ceva...) poate fii si asta cauza. O igiena adegvata, folosirea apei de gura...te.ar ajuta happy