| thedj a întrebat:

am o piatra de 8 mm la rinichi de vreo 2, 3 luni, si am fost la urolog exact in ziua cand am vazut ca ma doare mi-a dat tratament nu-i problema si nici o situatie grava de alarma e totul in regula. Vreau sa imi zice-ti niste Tratamente pentru a dizolva pietricica aia de la rinichi si sa o dau afara medicamente plante orice sfarma piatra respectiva pentru a dao afara pe cale naturala in afara de ESWL nu ca ar fi cv problema cu acest tratament dar doresc tratamente naturiste sau medicamente orice! fara raspunsuri tampite merci! dau funda bine inteles!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Asta doar un doctor specilist iti poate recomanda. si eu am avut o pietricica dar micuta 2mm si mi-a dat cv pastilute, sper ca am scapat de ea, nu m-a deranjat niciodata.

| EMike a răspuns:

Am avut o problema similara, pietricica avea 9 mm insa eu nu am mai urmat un tratament. Am fost la o clinica unde mi-a pus un aparat in dreptul abdomenului care, chipurile mi-ar fi erodat piatra. Cred ca se folosesc unde de frecventa inalta pentru asta. Iti recomand insa un specialist. Urmeaza instructiunile doctorului. Daca nu esti multumit, mergi la Floreasca, in Bucuresti ...sau la alt spital mai."MARE" sa zic asa, din tara, acolo sigur n-or sa existe sincope. Sanatate!

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Limba-cerbului ajută la eliminarea şi prevenirea pietrelor la rinichi (trebuie să bei ceaiul neîndulcit). Totuşi îți recomand să respecți tratamentul dat de urolog.