| andiceasu95 a întrebat:

ceea ce o sa scriu acum este o intrebare stupida dar si ciudata... Din cate stiu cand esti dus la spital cand ai suferit un accident sau mai stiu eu ce (Doamne fereste) esti imbracat in acea camasa de spital, intrebarea mea este acum cine il imbraca pe acel om in acea camasa?

Dau funda, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Infirmierele

| Demidol a răspuns:

Se mai imbraca "in acea camasa"?
Acum spitalele nu mai au bani pentru pijamale, camasi, vesela, tacamuri, cam pentru nimic.
Ce intrebi tu, era pe vremea pe care o huiduiti. Acum mergi de acasa cu tot. Stiu un caz in care s-a facut un accident cu raniti grav, dar in alt judet decat cel de domiciliu. Dusi la UPU si apoi internati, li s-a cerut sa-si faca rost de tot. Oamenii aveau bani dar nu se puteau misca si nici nu aveau pe nimeni acolo. Doua zile nici mancare nu au primit pentru ca nu aveau farfurii, cani si tacamuri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Demidol):

... dar aveau bani de salarii umflate cu pompa. Sper ca toti astia care trec prin astfel de mizerii sa tina dracului minte cu cine SA NU voteze.

| Demidol a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Memoria omului $%@*^# e scurta. Pana la prima gogoasa stralucitoare. Intreb si eu ca prostul: noi ceilalti de ce trebuie sa platim pentru greselile lor? Cum spunea Lapusneanu? "Multi da' prosti".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Demidol):

Intrebarea e foarte buna, raspunsul e ca, din pacate, asa-zisa democratie in care traim e influentata de nivelul MEDIU al populatiei, nu de extreme. Degeaba eu si cu tine si cu inca trei sintem normali la cap, gindim ok, nu aruncam cu mizerii pe jos, nu mergem la scoala sa ne luam de profesori daca ne iau progeniturile note mici, si tot asa... daca romanul mediu e un coclete infect. sad