| Andrei900Boss a întrebat:

Salut TPU

daca am varice e periculos? adica am vene sparte pe picioare invisibile si are culoarea mov si cum se trec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt cativa specielisti de renume de varicela in tara, la care poti apela.
Tratamentul lor este imperios necesar, intrucat pot aparea complicatii, care pot merge chiar si pana la amputare!
Cu cat se intervine si se trateaza mai repede, cu atat poti scapa mai usor.

| Adrian-Claudiu_Datcu_1991 a răspuns:

Nu exista nici o problemă doar ca estetic se văd urât în special vara..singura ar fi daca este vorba de un ulcer varicos pentru că în acest caz vei ajunge să îți manance carnea în zona aceea,respectiv vei constata carne vie sau vei ajunge să ai "găuri" în picior la propriu,pe de altă parte daca este vorba doar de vase sparte sunt strict normale,ele se sparg de regulă din diverse motive,statul des în picioare(ex:lucurul în serviciul de pază,ospătărie,barmanie, hostess, etc.), ciurculația proastă, probleme cardiace, etc.

| Andrei900Boss explică (pentru Adrian-Claudiu_Datcu_1991):

Pai am vene sparte, iti arat poza cum pot scapa sunt invisibile?

https://www.google.ro/......ps?/search