| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, eu am niste probleme psihice si va rog frumos poate ma ajutati sa scap de ele fara sa ma duc la un doctor.

Deci, eu mereu traiesc cu o impresie proasta despre mine, ba ca nu invat la scoala etc, si ma enerveaza ca am cateodata senzatia asta... de exemplu, cand ma pun sa ma joc cu prietenii pe pc, ma gandesc ca "sunt doar un copil." si ma intristez, am seenzatia aia in capul pieptului... va rog frumos sa ma ajutati si sa-mi ziceti de ce, ma tot gandesc asa cand vreau sa fac ceva "nu invat bine la scoala sau ca sunt doar un copil." dar chiar nu stiu de ce sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca nu ai o parere prea buna despre tune nu inseamna ca ai probleme psihice.Probabil tu ai un respect de sine scazut si te sub apreciezi.Incearca sa vezi calitatile pe care le ai si sa incerci sa faci imbunatatiti acolo unde mai ai de lucrat. Daca ai rezultate proaste la scoala, trebuie sa inveti mai mult si sa stai mai putin la pc. Orim te sfatuiesc sa limitezi orele pe care le petreci la pc si sa iesi afara.

| matrix100 a răspuns:

Doctor nu iti recomand nici eu, desi psihologul poate tot in categoria doctori se incadreaza (nu stiu sigur) dar un bun psiholog te poate ajuta cu sfaturi, schimbi idei cu el, ai ce invata de la el. Asta cu conditia sa nu fi facut facultatea degeaba. Pastile nu iti da. De asta sa nu ai teama. Eu zic sa incerci, nu ai ce pierde. Succes