| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, eu am niste probleme psihice si va rog frumos poate ma ajutati sa scap de ele fara sa ma duc la un doctor.
Deci, eu mereu traiesc cu o impresie proasta despre mine, ba ca nu invat la scoala etc, si ma enerveaza ca am cateodata senzatia asta... de exemplu, cand ma pun sa ma joc cu prietenii pe pc, ma gandesc ca "sunt doar un copil." si ma intristez, am seenzatia aia in capul pieptului... va rog frumos sa ma ajutati si sa-mi ziceti de ce sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Explicate mai mult, cum /cand apar senzatile alea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Din senin :/

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In momentele alea de tristete, auzi vocii in cap?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Adica, aud doar vocea mea... ma gandesc pur si simplu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Gandurii de sinucidere ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu aud

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am

| Holy2010 a răspuns:

La psiholog trebuie sa mergi nu la medic. Si probabil o sa-ti spuna ca nu e cazul sa te ingrijorezi pentru ca nu ai nici o problema psihica... Te-ai diagnosticat singur doar pentru ca ai niste stari de tristete. Toti le-am avut la un moment dat. Toti am fost copii si desi nu realizezi acum, tu chiar duci o existenta lipsita de griji. Bucura-te de ea! Nu te mai intalnesti cu perioada asta in viata. Tin minte cand si mie mi se spunea asta cand eram copil si nu dadeam doi bani pe sfaturile adultilor. La maturitate am inteles pe deplin ce incercau sa-mi spuna si tu vei intelege.
Esti doar un copil... Te invidiez! happy
Hugs! Sarbatori fericite!