| Cocoline23 a întrebat:

De 3-4 zile mi-au apărut niște pete roșii sub abdomen,pe picior,care s-au extins. Observ că am câteva si pe braț și mă îngrijorează. Nu am stări de amețeală, dureri de cap etc. O părere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai facut ribeola, sau rujeola sau cine stie ce.
De ce nu mergi la medic?
Poate esti contagioasa si dai la toata lumea.

| Yuoia a răspuns:

De 3-4 zile trebuia sa fi ajuns deja la medic. Poate fi si altceva decat ce crezi tu. Poate chiar mai grav. Numai dupa ce vede medicul, poate spune ce este.

| georgianaanonim1 a răspuns:

Daca au fost punctulete mici si inca se mai vad doar ca s ai extins. poate si facut alergie la ceva. eu asa am patit, pe gat, pe picioare, pe gat. am folosit claritin si a doua zi nu am mai avut nimic. Sunt de ajuns sa iei 2, 3 pastile.
Mergi la farmacie, medic fam...