| mallu a întrebat:

De cand eream mic tremuram detul de tare. am fost la doctor si mi-a spus ca sunt emotiv.da sunt putin emotiv, dar insa bataile inimi imi sunt pana la 120 cand depun efort fizic iar cand stau este 98-100.Am probleme cu inima? este ceva de care sa ma ingrijorez! daca aveti sa-mi puneti intrebari v-a raspund cu placere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

120 bpm este ok pentru efort. Totusi ar fine sa te consulte un medic (e posibil sa ai o anemie sau vreun dezechilibru electrolitic, o hipertiroidie, consum mare de cafea/cola/energizante). http://www.i-medic.ro/boli/aritmiile-cardiace

| Iris1997 a răspuns:

Du-te la un cardiolog, el stie mai bine.
Chiar daca e doctor nu o sa te manance!

| mallu explică:

Am sa fac cum mi-ati spus!