| Nicullet a întrebat:

Salut, TPU!
De la un timp a inceput sa-mi apara cosuri pe fata m-am spalat si tot nu dispar ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca te sâcâe mereu, eu zic sa mergi la un dermatolog sa vezi ce parere are de tenul tau.

| Azµre a răspuns:

Săpun dermatologic + Tinctură de propolis și tinctură de cimbru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Amestecă un sfert de măr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Cel mai indicat este sa consulti un dermatolog. El este in stare sa-ti dea un tratament corespunzator.
Daca esti in perioada de pubertate, este normal sa ai cosuri.

Sanatate!

| Nicullet explică:

Am 13, fac 14 in iunie

| SuperMary12345 a răspuns:

Depinde cati ani ai. Daca ai vreo 15-16-17-18-19 nu-i nimic, e normal.Trebuie sa nu le scobesti, exista si geluri sau creme speciale.Intreaba si tu la farmacie. Spala-te cu niste ulei natural de la PLAFAR sau cu inmoaie niste vata in ceai de musetel rece. Sper ca te-am ajutat. Fundita?