| anonim_4396 a întrebat:

Deci... sunt baiat ( 16ani) si am o inaltime de doar 1.69cm. Stiti cumva modalitati de crestere? nu conteaza riscurile la care ma supun. Doar va rog sa-mi spune-ti. Multumiri anticipate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Stai calm ca o sa cresti pana la 20 si ceva de ani. Depinde daca parintii tai sunt scunzi, ai si tu sanse sa fii scund. Poti sa joci basket si sa inoti mult, ajuta la crestere si la dezvoltarea muschilor (in special inotul)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura metoda sigura(din toate punctele de vedere)de impulsionare a cresterii in inaltime este practicarea baschetului.In schimb,nu te stresa prea mult, ai o inaltime medie, iar dezvoltarea fizica la baieti se opreste in jurul varstei de 18-19 ani(deci mai ai timp sa cresti). Numai bine.