| xBesTLifeX a întrebat:

ieri am cazut si am dat cu capul de asfalt, s-a spart, dar nu am ametit, nu am avut nici o durere nimic, doar curgea sange... Azi la fel, zero simptome... Bun, intrebarea mea este: Daca mi-am spart capul si nu am avut nici o durere si nu am avut deloc simptome si nu merg la medic oare as putea pati ceva in viitor? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai ce să pățești atâta timp cât nu ai nici o simptomă.

| kiri11 a răspuns:

Este posibil sa mori si dupa cateva zile daca creierul tau a suferit un soc prea puternic. happy

| xBesTLifeX explică:

Faza ii ca am doar o mica rana, ca o taietura, atata tot, in rest, nici azi nu dau semne ca s-ar fi spart laughing, e exact ca inainte sa-l sparg, si am doar un mic cucui, atat

| GCS8 a răspuns:

Daca eram in locul tau, mergeam direct la spital, deoarece daca e spart s-ar putea sa necesite copci si alte chestii...medicamente... In fine oricum daca nu ai fost pana acum, du-te!

| YoManYo a răspuns:

Orice este posibil! E mai bine să mergi la un consult!

| Gabye123456 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa merci la un medic specialist sa vada daca ai patit ceva a creier, a doua optiune daca nu ai avut deloc simptome inseamna ca nu a fost doar o cocnire inofensiva, in care ai avut cateva rani. Dar cel mai bine este sa mergi la medic.