| Daniel_Marian_2001 a întrebat:

Salut, ieri seara am căzut de pe bicicletă si mi-am spart capul, a curs sange dar nu am niciun fel de durere sau cine știe ce, tin sa menționez ca am căzut si bicicleta mi-a venit foarte tare in cap cu partea din mijloc de la coarne. Oare e ceva grav? Osul nu cred ca e spart, dar pielea este in forma de V.
Dau funda mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medic, pentru ca risti o comotie sau o fisura cerebrala, odata ce cazatura a fost destul de urata, daca ti-ai spart capul si ti-a curs sange.
Nu are importanta daca osul craniului este spart, pentru ca socului loviturii, ar putea provoca sangerari intracranice.