| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune cateva solutii pentru disparitia cosurilor si punctelor negre de pe fata?

Multumesc!

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Acid sulfuric?

| iulian1302 a răspuns:

Buna. In general pentru un eventual tratament pentru acnee( cosuri ) trebuie sa mergi la un consult de specialitate dermatologic deoarece tratamentul se face si in functie de tipul de ten pe care il ai, in functie de cat de grava este acneea, etc. In general se administreaza Zineryt solutie. ATENTIE INSA: daca te cunosti cu alergie la Eritromicina nu iti recomand sa incepi un tratament cu aceasta solutie pentru ca contine acest antibiotic(Eritromicina).

| TheUltimateAnswer a răspuns:

Pentru cosuri, du-te la farmacie si intreaba de hidrocortizon, o sa-ti de-a ei mai multe informati si pentru puctele negre...scoatele si date cu crema sau hidrocortizon pana se acopera gaurile.