| DanyN98 a întrebat:

Luni mi s-a scos un premolar, iar pana aseara am avut dureri mari plus ca mi s-a umflat foarte mult tot obrazul din partea extractiei.Am sunat-o pe dentista care mi-a facut extractia si mi-a spus ca nu ar fi trebuit sa se umfle, dar sa nu imi fac griji, sa iau amoxacilina si imi va trece...Am consumat aproape toata cutia, la intervalul de ore recomandat, si nu da nici un semn sa se desumfle.Cand molarul a fost scos,mi-a spus ca am avut o punga de puroi,iar acum nu mai este nici un pericol.Dar eu tot cred ca a mai ramas ceva acolo,deoarece am un gust foarte nasol in gura,orice as face nu pot scapa de el, gaura care a ramas in locul extractiei este foarte neagra, nu seamana nicidecum cu sangele si am niste puncte albe langa zona extractiei.Imi este frica sa nu se fi format puroi sau sa nu se fi infectat.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mergi la stomatolog sa te vada, nu faci nimic cu o consultatie telefonica!

| mgtow a răspuns:

Du-te la ea sa te vada si sa iti dea din nou o reteta sau la spital sa te vada macar daca esti sau nu bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mergi o data la stomatolog, nu e de joaca.sau la med de familie. poti pune niste vata cu spirt pana ajungi, sau ceva sa iti amorteasca zona.

| ashlee a răspuns:

Ia antibiotic in continuare, dar nu depasi doza recomandata in prospect. Este clar ca inca ai infectie.

Mergi degraba la spital sau la un alt stomatolog. Prinde bine si o alta parere.

In niciun caz nu sta asa deoarece se poate ajunge la lucruri grave.