| Ary93 a întrebat:

In urma extractiei de molar dupa ce mi s-au scos firele a ramas in locul extractiei o gaura si mereu cand mananc ramane mancare acolo...ma clatesc cat pot de bine insa tot ramane si nu reusesc sa o scot.Un sfat va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Posibil sa nu te fi cusut bine, sau sa se fi întâmplat ce a și nu s-a închis rana. Sună-l și spune-i despre ce e vorba și o sa te sfătuiască, poate o să-ți spună sa vii într-o zi sa vadă exact. Nu te juca, se poate infecta.

| Unindividn0rmal a răspuns:

Buna Seara! O sa indraznesc sa copiez exact ce a spus White Life, are dreptate... Indiferent de ce decide domnul doctor eu iti recomand un dus bucal, poti sa ii introduci capatul direct in gaura aceea. Cand se vindeca poti sa te speli cu el printre dinti pentru ca raman resturi de mancare printre dinti, nici nu iti dai seama cat de mult ramane. In rest, spalare regulata de 2 ori pe zi cate 2 minute. O seara buna!