| Mihai2333567m a întrebat:

Salut TPU, m-am lovit miercuri seara la picior cand am sarit din pat la genunchiul drept pe unde este ligamentul colateral medial. In prima zi m-a durut mai mult si vineri si ieri m-a mai lasat din durere, azi se simte o diferenta foarte mare. Ieri cand apasam pe el simteam ca ma doare, dar acum cand apas pe el mai simt doar foarte putin. In cam cate zile as putea reveni la normal sa fac tot ce faceam inainte si sa il folosesc normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VladAntonio a răspuns:

Deja daca pozitia piciorului nu este schimabata si nu sunt anomalii totul este in regula.
Pentru durere si pentru a te reface mai rapid poti sa iei antiinflamatoare.
-> de obicei intre 10 si 14 zile vei fi ca nou.

Daca durerea persista sau simti ca ceva este ciudat iti recomand sa iei o programare la medicul tau de familie.

Multa sanatate.

->Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor ( Vlad ).

| Mihai2333567m explică (pentru VladAntonio):

Salut azi este mai bine ca ieri doar ca eu simt piciorul mai ciudat nu stiu cum sa spun de parca in loc de picor as avea as un lemn si as merge cu el adica nu il simt asa cum era normal e probabil sa fie doar ca nu am mai avut de aface cu asa ceva pana acum si cand se va reface complet va fi din nou la fel?