| AlexMaster21 a întrebat:

M am trezit azi dimineata cu o mancarime pe capul penisului, pete rosii pe cap si preput umflat putin sa zic asa.N am mai intampinat aceasta problema pana acum.Am 14 ani deci nu are treaba cu un contact sexual. Daca e candida ceva remedii? Am auzit cu bicarbonat de sodiu ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tamulici a răspuns:

Nu are rost să te tratezi de unul singur, indiferent cât de banală ar fi problema ta, caută cât mai repede un dermatolog și rezolvă problema așa, pentru a te asigura că nu recidivează.

| whiteNblack a răspuns:

Dă-te cu ceva cremă anti-inflamatoare dacă ai, cumpara de la farmacie, spala-te in fiecare zi cu apă nici prea rece dar nici calda, asa intre, iti va disparea intr-o saptamana si nu mai pune mâna murdară acolo.Succes!