| Pandele2k20 a întrebat:

Pe pa sfarsitul acestei carantine, a inceput sa imi cada parul, dar destul de grav tinand cont ca nu mi s-a mai intamplat niciodata acest lucru, metionez ca am 15 ani si sunt baiat,nu am pe nimeni din familie chel. Deci nu cred ca se pune problema din genetica,habar nu am ce se intampla,va rog sa ma ajutati. Stres chiar nu am,suparari nu, nu mai stiu care este problema, incep sa disper. Deja nu mai am parul pe care il aveam acum 3-4 luni,este mult mai rar si a pierdut si culoarea,nu folosesc nimic pentru par,mereu cand ma spal pe cap ma trezesc cu cada plina de par si fire mai mici din parti si mai mari de sus, in parti am ca niste dungi in care nu mai am par, sunt disperat, va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Cu parintii ai vorbit?!?
caderea parului fara motiv denota o problema GRAVA, cum ar fi expunerea la radiatie radioactiva... NO SHlT!

si presupun ca motive "corecte" cum ar fi tratamentul cu citostatice, sau nustiuce musca din nustiuce tara din america de sud care produce efecte foarte asemanatoare cu expunerea la radiatie radioactiva, nu se aplica, NU?

| CorneliuN a răspuns (pentru JicaContra):

Cernobal scrie pe el frate?

| Pandele2k20 explică (pentru JicaContra):

Nu se aplica =)

| JicaContra a răspuns (pentru Pandele2k20):

Ce nu se aplica?!?
NU am spus ca ai fost iradiat ci ca ai o problema grava iar radiatia ar fi una dintre explicatii

| Pandele2k20 explică (pentru JicaContra):

Am vrut sa spun ca nu fac tratament cu radiatii...

| JicaContra a răspuns (pentru Pandele2k20):

Am vrut sa spun ca ai o problema GRAVA
iar daca nu faci tratament cu radiatii, atunci cauza e alta, radiatii sau nu

MERGI LA DOCTOR FFS!

| Nume6 a răspuns:

Poate fi și o reacţie alergică la vreun șampon.

| NicolaeVL955 a răspuns:

N are nimic fratioare, tu sa fii sănătos!