| Cryshhtian a întrebat:

sad:-ss am o problema....acum 15 minute m-am barbierit si nu stiu cum s-a intamplat dar dupa ce am terminat am vazut ca curge sange dintr-o alunita,mentionez ca nu am rupt-o! doar a curs putin sange.e de rau sau nu trebuie sa ma panichez, va rog ajutati-ma cu un sfat urgent! dau funda, mersi:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu mori stai liniștit. Puteai să o și tai de tot. Sunt bazaconii cum, că dacă îți tai alunița faci cancer de piele sau altceva.
Stai liniștit, gândeștete atât dacă ai fi scos-o chirurgical nu ar fi fost același drac?
Dăți cu o crema ceva acolo să se vindece, baneocin, cremă de gălbenele. În rest o să fii ok.

| Cryshhtian explică (pentru Azµre):

Multumesc mult Azurewinking ok asa o sa fac, m-am panicat tot fiindca e chiar in barbie alunita cu prcina.:-s

6 răspunsuri:
| Weeedha a răspuns:

Alunitele sunt foarte periculoase, poti face cancer de la asa ceva si e pe bune. Mergi totusi la un dermatolog, nu cauta sfaturi pe TPU ca nu`i gluma!

| Nesquik98 a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi probabil ai dat cu lama peste ia si s-a rupt

| Cryshhtian explică (pentru Nesquik98):

Deci m-am uitat acum si e doar taiata putin intr-o margine, insa e intreaga, nu ma doare sau ceva dar sper sa nu am probleme, stiu ca sunt periculoase alunitele

| CarderRO a răspuns:

Mi-am rupt si eu odata din greseala o alunita dar nu s-a intamplat nimic(dupa cateva zile s-a vindecat).
In concluzie n-ai de ce sa-ti faci griji.

| Cryshhtian explică (pentru CarderRO):

Un coleg de clasa si-a rupt o alunita..si e ok:-s stiu ca poti face cancer doamne fereste sau asa ceva.straight facesad