| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, am intretinut azi un act sexual in urma caruia mi s-a rupt frenulumul(ata), nu asta e problema, nu ma plang, problema e ca mi-am dat seama de asta de abia cand am aprins lumina si am vazut cat sange era, (mult, stiu ca de obicei curge putin dar la mine a curs mult, suficient cat sa patez destul de urat cearsaful deoarece desi am simtit labinceput o mica jena deoarece ea nu o mai facuse de mult si era destul de stramta nu am bagat de seama si am continuat si sangele a curs, s-a umplut acea "camaruta" pentru lichid seminal si de la presiune a inceput sa curga pe langa,), problema e ca s-a scurs pe langa prezervativ si imi e frica sa nu se fi scurs si altceva desi stiu ca nu se pot amesteca deoarece sangele nu are densitatea si textura lichidului seminal... Tin sa mentionez ca dupa ce am terminat am scos-o din vagin la vreo 2 secunde, stiu ca sunt mici sansele dar totusi vreau sa fiu sigur, ea a spus ca nu avea sange in interior ci doar pe afara deci prezervativul nu s-a spart ci doar a curs pe langa, am motive sa ma panichez?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca din momentul ejacularii si momentul in care ti-ai scos penisul cu prezervativul pe el a trecut un timp atat de scurt probabilitatea ca sperma din acel rezervor (special prevazut sa retina acolo sperma) sa urce printre penis si prezervativul inca strans pe penis este practic imposibil sa se intample.Nu pot sa cred ca ar exista o astfel de posibilitate. Nici cea maimica macar, deci n-ai motive sa te panichezi.Parerea mea.

| neutrino a răspuns:

Putin, dar de multe ori cel mic greseala asteapta. Este mult mai istet decat cred multi tineri, si nu numai.

| Emilian65 a răspuns:

Daca spui ca aveai prezervativul pus si ca ti s-a rupt ata, sangele de la ruperea atei trebuia sa fie in interior nu afara. Spui ca in interiorul prezervativului era numai sperma si nu sange. Atunci, cum sa explica faptul ca sangele era afara si sperma in interior? Eu zic ca ati facut sex neprotejat si asa se explica separarea spermei de sange.

| anonim_4396 explică (pentru Emilian65):

Nu am spus asta, am spus ca era si sange in interior

| EmyMary a răspuns:

Parintii trebuie sa stie despre aceasta. Ei te-ar putea ajuta sau mai degraba un medic specialist.