| Maciuca_Denis_2000 a întrebat:

Sunt Denis si am 12 ani! Stiu ca e o intrebare cam ciudata pentru un copil ca mine dar de 3 zile am o durere testiculara. Aceasta nu este o durere întocmai pe testicul, ci în spatele lui, deoarece cand am palpat si am strâns testiculul usor nu am avut nimic! Durerea nu mai persistă asa tare dar tot este, iar aceasta se intampla doar atunci când împing penisul de sus in jos, sau cand trag lenjeria intimă brusc! Durerea începuse intr-o zi după ce am mers cu bicicleta. Nici pe bicicleta nu am nimic cand merg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Posibil sa nu fie nimic, poate de la crestere.
Pentru orice eventualitate, daca ai putin timp liber, poti vizita un doctor urolog.

| Maciuca_Denis_2000 explică (pentru aXy99):

Durerea deja a început să dispară... multumesc pentru sfat!

| Maciuca_Denis_2000 explică:

Dar este cumva si pe testicule acea durere, dar nu am nimic cand il palpez sau cand il strâng în mână, ma doare doar in acele actiuni care le_am spus mai sus.

| Maciuca_Denis_2000 explică:

Durerea este cumva si pe testicule, dar nu ma doare cand il strâng sau il palpez!