| Andrei123654789 a întrebat:

sunt un ciudat.Dar vreau sa stiu ce fel de ciudat sunt, deci sa va explic.Eu cand m-am nascut eram stangaci.Dar, fiindca parintii au incercat sa ma invete sa scriu cu dreapta, pe la 7 ani,am inceput sa scriu cu dreapta,si foarte bine inca.Dar nu sunt dreptaci,nu, nu, nu...scriu cu dreapta,tin mouse-ul cu dreapta,scriu mesaje pe telefon cu dreapta etc...dar mananc cu mana stanga,car obiectele cu mana stanga, teoretic tot ce tine de efort fac cu stanga, iar ceea ce tine de scris cu dreapta.Si azi ce credeti, am descoperit ca scriu aproape bine, cu stanga cat si cu dreapta.Deci intrebarea e,sunt un fel de mixed-hands? Si am auzit ca stangacii sunt mai pasionati de desen si muzica(urasc desenul iar muzica,nu sunt chiar innebunit) si ca nu inteleg matematica(aici au dreptate) dar totusi ador biologia si chimia(sunt operatiuni ce au loc in emisfera stanga iar stangacii au emisfera dreapta mai dezvoltata dar la mine nu prea se simte, nu imi place matematica, dar chimia si biologia da)Deci ce fel de ciudat sunt? Am ambele emisfere dezvoltate mai mult ca altii sau altceva? Raspunsul cel mai interesant(si idiot in acelasi timp) primeste funda tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Esti ambidextru, om normal.

| Andrei123654789 explică (pentru Duucu):

Din cate stiu, oamenii normali sunt dreptaci.Doar in cazul in care nu esti sarcastic, iar eu iti voi da funda pentru acest raspuns.

| Duucu a răspuns (pentru Andrei123654789):

Toate categoriile sunt normale, nu e nici un handicap sau vreo problemă să fii stăngaci sau ambidextru.

| Andrei123654789 explică (pentru Duucu):

Nici eu.Eu o consider ca ceva diferit, adica special.Imi place faptul ca ceilalti se mira si nu isi pot explica cu pot manca cu stanga supa iar ei cand o incearca dau pe ei sau le tremura manahappy
Oricum, mersi de raspuns.Ai o fundita.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti doar ambidextru.atat.nu ciudat, nu deosebit, nu mai dezvoltat.doar ambidextru.

| Blamely a răspuns:

Ambidextru. E ceva normal, așa e și taică-miu.

| ZuzzyRuzzy a răspuns:

Nu esti deloc ciudat.In general teoriile nu au dreptate.Cunosc o persoana care este stangace, uraste biologia, chimia, uraste sa deseneze.Esti un om chiar talentat daca scrii cu ambele maini, iar creierul tau este mai dezvoltat folosindu-ti ambele maini.Deci nu mai considera ca esti ciudat si bucurate de talentele tale.