| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum faceti,va treziti va spalati pe dinti si mancati,sau va treziti mancati si va spalati pe dinti?
Intreb pentru ca prima varianta mi se pare aiurea,ca te speli si mananci deci practit n-ai facut nimic, voi cum faceti si ce parere aveti?rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa te speli pe dinti inainte de a manca,pentru ca in timpul noptii in gura (pe dinti,gingii si limba) se aduna o multime de bacterii si de toxine,pe care organismul le da afara.
Unele persoane,isi fac chiar un raclaj al limbii (cu o lingurita de plastic sau o paleta de lemn, eu folosesc paleta de lemn de la o inghetata pe bat!) Este o metoda de detoxifiere care se practica si in spitalele de oncologie.
Asa ca, daca organismul se straduieste sa dea afara toxinele, nu este indicat sa le bagi inapoi in organism.
Daca vrei sa fii super stralucitoare la dinti, spala-te dupa fiecare masa! Asa recomanda dentistii si producatorii de pasta de dinti!

10 răspunsuri:
| Corina1325 a răspuns:

Eu ma spal si apoi pap big grin. poti dupa ce papi sa iei o guma sua sa te mai speli o data.

| Azµre a răspuns:

Te speli înainte și după masă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac dupa varianta 2, mnoah acum fiecare cu stilul luihappy

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Eu aleg varianta 2, asa fac eu, in plus la varianta 1, daca pasta e cu menta mancarea are gust rau.

| LolaGirl a răspuns:

Trebuie sa te speli pe dinti de dimineata inainte sa mananci pentru ca s-au format bacterii in gura si nu are rost sa ajunga in burta daca poti sa te speli pe dinti, e mult mai sanatos!

| anonim_4396 explică (pentru LolaGirl):

Dar iti miroase gura daca te speli si dupa mananci :}

| LolaGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stai 30 de minute si dupa daca chiar ti-a fost pofta asa de ceapa dis de dimineata te mai speli odatawinking

| MEandTHEWORLD a răspuns:

Eu nu mananc dimineata, deci ma scol, ma spal, ma imbrac si plec la scoala si de abia acolo mananc laughing in weekend ma spal mai intai si apoi mananc(eu mananc cam peste 3 ore dupa ce m-am sculat deci...) laughing

| AlePanda a răspuns:

Pai prima varianta chiar e aiurea, ca dupa iti raman resturi printre dinti.Eu una mananc, si dupa ma spal.

| dennis1996 a răspuns:

Te trezesti te speli pe dinti mananci apoi din nou te speli pe dinti. dupa fiecare masa trebuie sa te speli pe dinti si inainte de somnwinking