| Kidooooo a întrebat:

.. vreau sa pun o intrebare fetelor:mi-au aparut un fel de bube pe fata si nu stiu daca sunt cosuri. daca le strang nu se sparg... oare au vreo legatura ca poate sa-mi vina ciclul?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eoooo a răspuns:

Nu cred.ca au vreo legatura ...ciclul iti vine dupa ce ti se dezvolta sanii, iti apar cosuri, iti apare parul pubian, daca iti apar niste bube ar putea fi un inceput de acnee ar fi bine sa te consulti cu mama ta sau un dermatolog. daca sunt doar cosuri ar fi bine ca timp de o saptamna sa te dai cu pasta de dinti pe fata sa o lasi sa actioneze cam 10 min si iti vor disparea ''oricum daca inca nu ti-a venit ciclul si incepi sa ai cosuri mai ai de asteptat un timp deoarece si mie mi-a venit in prima zi de clasa a 7 si aveam cosuri de vreo 2 ani... funda?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu are legatura cu ciclul daca nu sunt cosuri. poate ai facut o alergie la ceva, mergi la un dermatolog cel mai bine

| Kidooooo explică:

Da dar am sanii dezvoltati...si tot am 13 ani