| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

vreau sa va intreb, ati avut vreodata depresie, starea aia in care simti ca nimic nu merge, starea aia care pur si simplu te simti ca o leguma, daca da, spuneti-mi si mie in cat timp si cum ati trecut peste, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cjay a răspuns:

Ocupati timpul!
Mereu o sa existe stari naspa!
Dezvoltate personal, vezi ce gresesti, ce nu iese? De ce nu iese?
Incearca chestii noi, cunoaste noi persoane!

| Misterpablo a răspuns:

Salut! In primul trebuie sa iti analizezi aceste stari, de unde provin, sa te interiorizezi dupa care, sa incerci sa faci lucruri care iti plac, mai exact, doar pasiunile pe care le ai te pot scoate din aceste stari, trebuie sa fii o persoana activa.Multa bafta.

| alexalx1234 a răspuns:

Depresia asta e din cauza fetelor, nu?

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru alexalx1234):

Nu neaparat mi se trage de la mai multe, incerc sa trec peste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ma simt in sesiune

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Am început sa il ascult pe Lil Peep dar cu timpul o să înțelegi că nu e chiar bine să asculți mereu piese lui.

| AlexValentinn a răspuns:

Da, simteam o frustrare pe oameni, simteam ca toata lumea are ceva cu mine si etc si etc. Cum am trecut? Am incercat sa imi fac prieteni si anturaje chiar daca asta m-a penalizat la alte capitole, am incercat sa imi mai ocup timpul socializand facand chestii noi cunoscand fete chiar daca erau zdrente, macar nu mai sufeream de singuratate.

| Anoniq a răspuns:

Eu am trecut peste starea asta ascultând muzică și așteptând să treacă timpul, probabil una dintre cele mai proaste metode dar intr-un final am scăpat de depresie

| Kanekicchi a răspuns:

Yo! Am fost in depresie timp de 3 ani dupa ce mi-au murit mai multi membri ai familiei... Stai chill, starea ta nu e depresie, esti doar plictisit de moarte. Joaca-te jocuri care iti plac, sau uita-te la filme, seriale, anime-uri, hentai-uri, p3rnhub, sau altceva de genul, pana alungi plictiseala.
Sper ca te-am putut ajuta!