| VoicuStefanDaniel a întrebat:

vreau si eu sa intreb regimul pentru bila lenesa, este pe viata? eu am 14 ani si mi-e frica sa nu am bila lenesa, desi bila lenesa vine insotita de greata, care o am durere de cap nu am, nici gust amar, nu stiu ce dracu sa am de acum 2 sapt m-am dat peste cap cu nu stiu ce prostii, acum cand am mancat nu mai imi vine greata, doar un pic si simt niste arsuri in centrul stomacului dar nu sunt dureroase deloc... pls ajutati-ma cine a avut bila lenesa sau alt ceva care a avut simptomele astea... Pls dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| curmei a răspuns:

Ia Rowachol, daca nu-ti revii, la medicul de familie o trimitere sa faci analizele necesare

| VoicuStefanDaniel explică (pentru curmei):

Am fost, nu am nimic sunt doar intoxicat la stomac adica nu stiu cu m sa-ti explic, nu genul ala de intoxicatie cu dureri de cap etc etc. pur si simplu mi-am dat stomacul peste cap mancand prostii, si acum trebuie sa tin regim 1-2-3 sapt sau pana simt ca nu mai imi vine greata... oricum bila lenesa si gastrita nu apare la copii, mai ales la varsta asta mi-a spus doctorul

| AutumnDay a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Buna! Fuguta si ia Fiobilin. Si eu mai am perioade din acestea in care ma trezesc chiar de dimineata cu greata sau imi e greata dupa ce mananc si sunt foarte balonata. Daca imi e greata dimineata iau un Omez cu 30-60 de minute inainte de a manca ceva(se ia doar dimineata pe stomacul gol) si dupa masa daca ma simt rau, un Fiobilin si in 30-40 de minute imi trece greata sau durerea in partea dreapta. Fiobilinul e foarte ieftin, vreo 8 lei cutia cu 20 parca. Mergi si ia-ti 5 pastilute si vezi cum te simti dupa.