| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi m-am trezit cu mici dureri de burta, am fost la toaleta și nu a fost tocmai plăcut de rezultat, în același timp a fost moale, tare și după iar moale (prima data), iar pana acum am mai fost la toaleta de 2 ori, care din nou a fost moale, mai exact spumos. Pe lângă diaree am mici dureri de stomac și bolborisiri în stomac. Am făcut și un ceai, am luat și zaț de cafea și o pastila dar degeaba pana acum. Care ar putea fi problema și cu ce ma confrunt? apropo, ieri se auzea la mine în stomac ca și când aveam multa apa dacă ma mișcam. Pe zi am fost la piscina. Am 17 ani. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Equinoxeth a răspuns:

Ai putea avea apendicită, gastrită, o problemă a intestinului subţire sau o infecţie cu paraziţi. Cel mai bine ar fi să te prezinţi unui medic.

| tinuolaru1234 a răspuns (pentru Equinoxeth):

Chestia e ca dureri de stomac nu mai am(am avut pe moment și au dispărut rapid), dar diareea continua, a început sa fie mai închegată acum

| Equinoxeth a răspuns (pentru tinuolaru1234):

S-ar putea să ai paraziţi. Îţi dau un remediu foarte bun pentru a scăpa de aceste simptome. Îţi trebuie zahăr cubic brun şi kerosen (gaz dublu rafinat de 120). Dimineaţă cu 1 oră înainte de masă ia un cub de zahar imbibat cu gaz (timp de o săptămână). După 3-4 zile ar trebui să îţi treacă. În plus, dacă ai şi alte probleme gazul le va rezolva. happy