| Sol3il a întrebat:

Salutare, De 2 luni am inceput un stil de viata mai sanatos, fara sucuri, dulciuri, paine etc, am slabit de la 93 de kg pana la 77, facand sport 2-3 ore in fiecare zi, si alimentatie coraspunzatoare, ei bine am mancat acu` 2 saptamani o pizza medie, dupa am alergat 2 ore sa nu se depuna. laughing))), intrebarea e, de ce acel colacel de pe burtica intarzie sa (dispara). e greu nu merge jos... zici ca am slabit de peste tot dar doar de acolo nu. are careva vreo idee. ce se intampla, multumesc! si da am 1 m 88 cm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anna121 a răspuns:

Probabil din cauza stresului, si el este un factor care te impiedica sa slabesti. Incearca sa dormi mai mult, sa bei foarte multa apa cu lamaie, sa eviti sarea.

3 răspunsuri:
| adriana_1289 a răspuns:

Incearca sa faci abdomene, dar nu din cele clasice. Exista mai multe metode. Si exista un moment in care corpul tau se obisnuieste cu exercitiile si nu mai reusesti sa faci nimic incearca sa diversifici treburile

| Sol3il explică:

Oare datu pe role ma ajuta? cam 1-2 ore pe zi intens?

| SpeșălGirl a răspuns (pentru Sol3il):

Da,te ajuta foarte mult, iti lucreaza tot corpul.Citisem pe un site ca mersul pe role ar fi mai eficient decat alergatul.