| almaz a întrebat:

De ce atunci când duceam un stil de viața mai puțin activ, când m-a alimentam cu alimente mai puțin sanatoase(mâncam de toate fără sa duc cont de ceva), atunci cand fumam regulat și puteam chiar și sa consum și alcool, era totul bine și nu aveam nici o problema, dar atunci când de la o zi de luni, m-am apucat de sport, mi-am schimbat regimul alimentar, n-am mai pus in gura nicio Țigara, lucrurile s-au înrăutățit...m-a simt mult mai nașpa, timp de doua luni deja am suferit de 3 ori constipații, pe care parca parca le rezolvam și din nou m-a întoarcea la ele.m-am dezamăgit total și pe zi ce trece dispare toată motivația. Poate îmi spune și mie cineva vreun sfat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosssmyn a răspuns:

Pentru ca se produce o schimbare in corpul tau si incepe sa functioneze in alti parametrii, legat de constipatie mananca banane, cafeaua te mai ajuta la constipatie, varza murata, evita sa mananci prea mult orez, cascaval si mai sunt, documenteaza-te despre alimentele pe care le bagi in tine.
Si cel mai important gandeste-te ca iti faci bine nu iti faci rau! Bafta