| minid91 a întrebat:

Salutare, de foarte mult timp, de cativa ani, ma tot streseaza o problema la gat. Tusesc sec foarte des, racai din gat mai mereu, ma trezesc dimineata cu nasul infundat foarte rau si cu mucoasa in gat pe care o scuip. Dureri nu am, dar ma agaseaza acea tuse si tot ma intreaba lumea daca fumez iar eu nu o fac. Cel mai rau este dupa ce mananc, parca se ingroasa mucoasa aceea in gat si imi tot vine sa racai si sa scuip. E deranjant cand sunt in preajma altor persoama.Am 26 ani, am fost la medic, am facut un exudat faringian la care nu s-a gasit nimic. Medicul mi-a dat niste picaturi mai slabe, tamtum verde spray pentru gat. Mentionez ca pe moment dupa ce folosesc medicamentele, se linisteate situatia dar apoi revine. Parca sunt racit in permanenta. De curand am facut si radiografie la plamani si mu am nimic nici acolo.
Cum o mai pot regla?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Fumezi sau lucrezi in mediu toxic (praf, fum...)? Daca fumezi lasa-te urgent. Daca nu, inca o vizita la un medic e binevenita. Si incearca sa-ti intaresti putin imunitatea, mananca fructe si legume, fa sport si odihneste-te bine.

| minid91 explică (pentru CuriousStuff):

Nu fumez deloc.am sa mainfac o vizita la un medic. Si da, imunitatra e foarte slaba

| christall a răspuns:

Si vara ai problema asta sau doar iarna, primavara?

| minid91 explică (pentru christall):

De 3 ani e permanenta situatia asta..si vara si iarna

| christall a răspuns (pentru minid91):

Mergi la alt medic. Trebuie sa exista o explicatie!