| Killa3463 a întrebat:

Dupa ce am scapat de o raceala mereu seara ma ia o tuse seaca si e foarte enervanta! In timpul zilei sau dimineata nu am nimic dar seara incep sa tusesc din 2 in 2 min sau mai rau! Ce as putea facesa scap in afara sa vizitez un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mergi la farmacie si cere un sirop expectorant de patlagina.citesti prospectul sa vezi ce cantitate trebuie sa iei, in functie de varsta care o ai.o sa te ajute!

| corolav a răspuns:

Încearcă cu herbion ( lichen de stîncă).
E un sirop care se găsește în farmacii

| Betty12345678 a răspuns:

Incearca ceai cu miere si zeama de lamaie.

| Lola05 a răspuns:

Așa pățeam și eu, 2-3-4 zile după ce-mi trecea o răceală mai urâtă, tot mai aveam accese de tuse seacă destul de violente și enervante, în special seara sau chiar noaptea. Se ameliorau de la o zi la alta și treceau în cele din urmă, singure. Dar dacă a trecut mai mult de o săptămână de când te-ai vindecat de răceală mai bine mergi să întrebi un doctor ce și cum, să găsești problema ca să nu rămâi cu probleme cronice.