| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am si eu o problema, m-am dus la wc si dupa ce mi-am facut treaba si m-am sters am simtit o umflatura mica sub piele si tare ca o pietricica la peretele de la anus nedureroasa si nu stiu daca o am de acum sau mai de mult, cred ca nu este abces sau ceva mai grav pentru ca nu ma doare si nici nu ma mananca.
Am 19 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand spui abces te referi la abces la masea, cand este la anus este hemoroid. Consuma mai multe lichide.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, ăia se numesc hemoroizi externi.

| mixtare a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai sunt sub piele si extrem de mici si tari, eu stiam ca hemoroizi sunt durerosi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mixtare):

De aceea trebuie sa te vada un medic ca el stie. Cauta un cabinet unde ei fac colonoscopii si mergi la o consultatie.

| Eisenheim a răspuns:

Străbunica a avut ce zici tu că ai, toată viața, și așa a murit aproape de 80 ani. De unde știu? laughing De la medic, i-a zis sa stea liniștită, și nu a avut probleme. Ști cum se zice, nu te bandaja daca nu te doare happy