| HoudiniMagic a întrebat:

Salutare lume.
Deci treaba sta asa: Eu sunt sportiv de felul meu, am un program anumit in fiecare zi pe care il respect si nu-l sar niciodata. Este un fel de workout foarte consistent de 45 de minute pe care il repet de dimineata si dupa amiaza. De obicei mananc mancare gatita (sanatoasa), iar dulciuri nu prea se gasesc in lista mea de mancaruri, nu am mai mancat ceva dulce (ciocolati/prajituri/batoane/placinte/etc) de vreo 4 luni, iar sucuri nu beau (decat cele naturale facute de mine in casa la blender), insa mananc fructe.
Acum intrebarea mea este credeti ca daca as dori sa am asa: Intr-o zi dintr-o saptamana sa am 2-3 felii de pizza facuta in casa, iar dupa aceea 1-2 felii de placinta cu mere, iar urmatoarea zi daca as mai manca 1-2 felii de placinta cu mere, credeti ca sunt sanse sa pun pe mine ceva, avand in vedere faptul ca voi respecta workout-ul meu in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca muncesti asa masiv in fiecare zi n-o sa se simta atat. Poti manca linistit daca de ferit de kilograme in plus e vorba.

5 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Meniul asta ce scop are? Nu vrei sa te ingrasi sau poate vrei de fapt sa slabesti?

| HoudiniMagic explică (pentru lastOne):

Nici una nici alta, incerc sa ma pastrez cum sunt, ba chiar sa lucrez in a ridica masa musculara (prin a ridica masa musculara ma refer la construirea abdomenelor, muschilor bratelor, etc)

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Nu, nu vei pune pe tine decat cateva grame. Tot timpul e bine sa ne mai rasfatam organismul.

| lu2211 a răspuns:

Dar de ce cate doua felii? Incepe cu una din fiecare si vei vedea cum sta treaba cu kilogramele, si daca e ok, saptamana urmatoare bagi cate doua happy

| HoudiniMagic explică (pentru lu2211):

Pai in general nu mananc asa ceva, iar acum voi pleca in vacanta de vara 1 saptamana, iar acolo voi iesii cu prietenii pe afara iti dai seama, si de asta am intrebat.