| NewDoctor a întrebat:

Salutare.Sunt nou pe TPU.De cateva zile am amigdalele umflate. Ceva leacuri babesti? Nu suport pastilele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Cartof taiat felii (sau sunca), asezate pe o esarfa legate la gat.Babesti ai vrut.Se trag, dar infectia acumulata tot in corp ramane, deci pui mana pe telefon dimineata, iti suni medicul si antibiotice.

| darkgirl58 a răspuns:

Lapte cald (cat de fierbinte il poti bea ) pui putin zahar (nu neaparat dar eu nu pot bea nimic fara putin zahar) si freci zaharul cu un galbenush de ou crud apoi adaugi laptele fierbinte si amesteci putin apoi poti bea. Sau un ceai de : lamaie (bun pentru raceala )tei(pentru calmare...etc