| Mariusica369 a întrebat:

Salutare. Timp de 1 an mi-am tratat acneea severa cu multe medicamente si in final cu Brevoxyl mi-au trecut bubele. Problema este ca mi-au ramas multe pete rosii destul de pronuntate. Cunoasteti vreun tratament naturist..adica ceva ce pot face acasa pentru tratarea acestora? daca stiti si ceva chimic va rog sa-mi spuneti insa optez pentru naturist deoarece nu folosesc produse chimice fara recomandarea medicului. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria95 a răspuns:

Pentru petele rosi iti sugerez lamaia. Poate la inceput vei crede ca este o prostie insa este foarte eficienta. Eu am folosit-o pentru spalarea fetei si in 3 luni mi-au disparut toate cosurile. Azi ma bucur de o fata curata lipsita de sensibilitate pe care o aveam inainte... Acum sa-ti spun cum sa o folosesti. Eu am folosit-o de 2 ori pe zi, insa m-am mai spalat si de 3 ori pe zi. In primul rand tai o felie de lamai nu foarte subtire insa nici foarte groasa, potrivita ca sa zis asa. Dimineata te speli cu apa rece, iti umezesti fata si cu felia de lamaie dai pe toata fata, apoi limpezesti cu apa din abundenta. Procedezi la fel si seara... Sper sa dea si la tine aceleasi rezultate ca la mine Multa bafta! happy

| Maria95 a răspuns (pentru Maria95):

Iti mai sugerez ceva, mai exact o masca iluminatoare. Aceasta masca este eficienta pentru a estompa petele de pe fata si a da tenului luminozitate. Amesteca 1 lingura de zeama de lamaie cu 1 de miere (cat mai naturala) si 2 linguri de iaurt, apoi aplica pe fata.Lasa masca sa actioneze 10 minute si apoi indeparteaz-o cu apa calduta. Mult succes! happy

| Mariusica369 explică (pentru Maria95):

Foarte bune sfaturile tale, insa as vrea sa te intreb ce tip de ten ai....al meu e ''cam'' gras.

| Maria95 a răspuns (pentru Mariusica369):

Si al meu este tot gras happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat