| lafamiliaa a întrebat:

Buna de mult timp ma confrunt cu acneea... dar am urmat de curand un tratament cu argila si cosurile au inceput sa dispara dar acum am o alta probleme.Petele rosii lasate in urma cosurilor.

Va rog frumos spune`timi un remediu naturist pentru pete o crema orice care stiti ca va da roade.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nevoie sa folosesti ceva anume, vor trece de la sine in cateva luni(maximum 5). Totusi, daca-ti doresti neaparat sa folosesti ceva pentru a grabi putin disparitia acestora, poti face masaj local cu crema de galbenele.

3 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Cauta la farmacii zynerit-reduce cosurile si ajuta la refacerea pielii-e fff bun o colega l-a folosit si i-au disparut in 1-2 saptamani happy

| Shine a răspuns:

Incearca Roaccutane. Este un medicament puternic, dar care face minuni! Sau poti sa te duci la dermatolog si acolo vei afla ce trebuie sa iei in functie de organismul tau si de tipul de acnee pe care il ai.

| Anonim2938 a răspuns:

Azi am primit 3 pachete de servetele Eridosis pe care le folosesc de la inceputul clasei a 8a, iar acum sunt a 9a. Cand nu ma dau cu ele am fata plinaaa plina de cosuri, dar dupa o saptamana dupa ce le folosesc imi trec toate si nici nu usuca fata. Am mai multe prietene care le au incercat si au avut acelasi efect si la ele. Din pacate se gasesc doar in Spania, mie mi le trimite matusa mea. in ultimele 2 luni nici nu am avut servetele si iar mi s a umplut fata. m am dat azi si deja s au mai calmat. este 4 euro pachetul acolo si in Romania gasesti, dar in Botosani si le cumperi cu 70 de lei. Daca vrei imi lasi mesaj prv si iti dau id-ul. poate mai are.