| BenyBen a întrebat:

Am o problema, în legătura cu fisa medicala pentru Academia de Politie.
Am limba crapata (geografica), din naștere. Aveți cumva idee dacă m-ar putea afecta chestia asta la fisa medicala? ( Puteti cauta pe net *limba crapata, geografica*, sa vedeți cum arata)
ROG SERIOZITATE, E O PROBLEMA DESTUL DE GRAVA PENTRU MINE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Problema nu afecteaza functionalitatea. Citeste pe aici in baremele medicale: http://anp.gov.ro/......dicale.pdf

| BenyBen explică (pentru Salontanul):

Am citit majoritatea bolilor de acolo, dar mă interesează un răspuns concret.

| Salontanul a răspuns (pentru BenyBen):

Stai linistit! N-ai sa gasesti un doctor pe aici. Downloadeaza acel document, ia-l pe un stick si mergi cu el la medicul de familie! Te poate ajuta prea mult.

| sadrian46 a răspuns (pentru Salontanul):

Este unul care are cunoștiințe medicale la nivel de facultate. Eu nu o să îl divulg, dacă citești răspunsurile o să îl găsești.

| Salontanul a răspuns (pentru sadrian46):

Stai linistit! Cunostinte medicale am si eu dar ca sa fii sigur de un lucru, e mai complicat. Sub anonimat toti se dau specialisti si in domeniul medical nu te joci! Medicii nu bantuie pe TPU! N-au timp de asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am idee că nu intră în baremele de excludere la un examen medical de admitere, dacă nu ai un defect de vorbire din cauza asta.

| BenyBen explică (pentru sadrian46):

Pe mine nu ma afectează cu nimic, nici nu m-a afectat pana acum. Am fost la doctor, prin multe județe și toți mi-au spus ca nu se încadrează în nici un grad de handicap.

| sadrian46 a răspuns (pentru BenyBen):

Așa că nu a motiv să te îngrijorezi.

| BenyBen explică (pentru sadrian46):

Sper sa fie cum zici tu. Muncesc foarte mult ca să învăț pentru examenele de admitere.