| Giggilo a întrebat:

Buna ziua!
Va rog ajutati-ma repede care stiti sau ati trecut prin asa ceva!
Totul a inceput in 10 mai cand am luat antibiotic (augumentin). am luat si a doua zi. a treia zi au inceput sa imi apare bubite mici pe capul penisului si un strat albicios care se decojea. aproape ca nu avea miros. Am stat asa cu stres si rusine aproximativ 7 zile..nu stiam ce sa fac. Intre timp au inceput sa ma manance capul penisului..nu rezistam sa nu ma scarpin. apoi a disparut stratul acel alb si mancarimile si au aparut niste pete rosi de diferite dimensiuni pe capul penisului si pe pielea ce acopera capul este rosie. pielea de pe capul penisului imi este foarte uscata si incomod la decalotare si la treaba mica ma incomoda cand faceam(acum nu mai ma incomodeaza la treaba mica..doar uscat _..si mi.a fost rusine sa vorbesc cu ai mei...intrun final i-am spus mamei. Mi-a dat sa ma ung cu Cutaden pentru adulti si a spus ca in 2 3 zile trece..Asa am facut.m-am uns si vad ca este mai bine putin dar inca nu au disparut de tot.
Vreau sa mai specific ca am disfunctie erectila (am incercat sa obtin erectie si foarte greu am obtinut) Imi puteti spune de ce?
Mentionez ca 1 saptamana am fost foarte stresat..stare se anxietate..suparare..si m-a lasat balta si iubita..ne-am despartit.
Poate fi disfunctia erectila din cauza starii emotionale?
adica nici chef de excitare nu am ma simt foarte naspa..si stresat..tot acolo ma gandesc. Va rog sa ma ajute cineva care stie sau cineva care a trecut prin asa ceva va rog!
La medic nu am fost... igiena este buna (dus fiecare zi sau la 2 zile)
Ajutati-maa va rog! Cum sa imi revin de tot la normal?
Multumesc!

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

"..sau la 2 zile" NU inseamna ca igiena este buna!

| Lawliet14 a răspuns:

Nu esti singurul care poate uneori nu face dus in fiecare zi. Tinand cont ca ai mai stat si acasa. Dar igiena nu este considerata ca fiind buna cu dus la 2 zile. De obicei, igiena este buna cu 2 dusuri pe zi.

In fine, nu stiu daca asta e problema. Cred ca ai luat ceva. N-are nicio legatura cu antibioticul.

Iar diagnosticul de "disfunctie erectila" nu-l pui, ci ti-l pune medicul. Sincer, n-ai asa ceva prietene! Ai avut libido scazut.

Cat despre ceea ce ai tu, cred ca e cazul pentru o vizita la medic. Probabil ca ai citit despre candidoza si antibiotic, dar la tine nu sunt sigur ca e asa ceva avand diverse simptome. Vezi ca daca tratezi un BTS, poti sa ajungi rau!

| Giggilo explică (pentru Lawliet14):

Pot ajunge la erectie dar nu ca inaine. si in timp ce fac o retin. oare a fi din cauza la stres, anxietate si suparare? de 1 saptaman 2 sunt asa..plus ca intro parte pe pielea ce acopera capul a inceput sa mi se crape pielea si sunt f uscat..si ustura.o fi si din cauza aia?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Giggilo):

De la anxietate singurele simptome ar fi de exemplu, un scrot rosu. Problema cu erectia de la stres, nu cred ca persista asa. CRED ca ai BTS. Ai simptome clare si ingrijoratoare daca nu mergi la medic. Pentru ca pot fi consecinte grave si iremediabile din pacate... Mai stai mult?

| Giggilo explică (pentru Lawliet14):

Am si crepaturile alea ..si ii uscat si ustura pielea de deasupra capului. ultimadata am facut sex cu prietena mea acum 2 saptamani.(relatie de 4 ani nu am avut alte probleme) am citi ca si de la stresul, gandurile negative si anxietatea pot afecta asta..BTS de unde sa am?
Erectie am..am avut de exemplu si 20 25 minute..doar ca ma dor crepaturile alea si ma jenau si nu eram excitat cum eram inainte..si erectia nu era la maxim si trecea rpede..deoarece nu eram excitat.

| Giggilo explică (pentru Lawliet14):

Si de 2 saptamani sunt in stres si anxietate ..stres maxim... si de 1 saptamana ..cu erectia. ca am citit pe net despre impotenta si tot gand negativ am si nu ma excit..nu reusesc.ce sa fac

| Lawliet14 a răspuns (pentru Giggilo):

BTS-ul il poti avea de la ea, omule! Se poate manifesta dupa destule zile. Exista o perioada de incubatie. BTS poti lua si de la WC, propriu sau public. Eu nu cred ca-i candida desi ar fi circumstante. Ai multe simptome ciudate.

| Giggilo explică (pentru Lawliet14):

Azidimineata m-am trezit odata la 6 si am vazut ca erectia mi-a reaparut.m-a luat iar somnul si la 8 m-am trezit si aveam din nou doar ca nu la fel.
Crepaturile de pe pielea ce acopera capul am pus cutaden unguent si au disparut putin de pe o parte..pe cealalta inca nu.(mama mi-a spus ca si ea a avut si ei i-au trecut in 2 3 zile)

(precizez ca acum 2 sapt aveam bubite mici rosii mancarimi si secretie alba pe penis. dupa au disparut cred ca a fost candida)

| Bre_Miki_1988 a răspuns:

Ai candida