| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte stanjenitoare. Am penisul curbat in jos. Mai pe inteles de la mijlocul penisului nu mai este drept ci este curbat in jos. Sunt foarte rusinat de acest lucru. Imi e rusine sa am contacte sexuale din aceasta cauza. Sa nu mai spun ca imi este rusine sa le spun parintilor. Cateva pareri?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este o problema de natura medicala --- cauta si du-te la un medic primar urolog cu buna reputatie, daca nu doresti sa ramai toata viata cu acea "problema stanjenitoare".

| Violleta2022 a răspuns:

De cand este penisul curbat in jos?
Daca asa te-ai nascut cu el, atunci este normal, dar daca ai avut un accident prin masturbare, sau sex si i-ai rupt muschiul, atunci trebuie sa mergi de urgenta la un urolog sa fii examinat, asta daca iti doresti sa mai ai sex verodata in viata ta.
Cu cat amani momentul sa ajungi la un medic, cu atat risti sa nu-l mai poti folosii vreodata la sex!
Arata-i tatalui tau si roaga-l sa mearga cu tine la medic!
Aici lasi rusinea la o parte, pentru ca situatia s-ar putea sa fie critica!

| corbulalbrosu a răspuns:

Marea majoritate a barbatilor au penisul mai mult sau mai putin curbat in toate directiile posibile. Se apreciaza/considera ca doar cel mult 10% dintre barbati au penisuri perfect drepte. Indiferent de forma, lungime sau grosime, penisul trebuie sa fie perfect functional si sa-si mentina erectia cat mai mult pentru a nu "muri" inainte de a fi satisfacuta partenara de sex. Acest aspect este cel mai important/principal intro relatie.Nu inteleg cu ce te-ar putea ajuta parintii in aceasta problema deoarece nu exista nicio metoda medicala/chirurgicala de a indrepta penisul. Sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Și de ce ți-ar fi rușine?!? Doar nu ești șchiop... și nici atunci n-ar trebui să-ți fie, doar nu e vina ta.
Dacă se scoală, e bună, indiferent de formă și mărime.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti fie rusine. Asa ti l-a dat mama natura, asa il mostenesti. Sa stii ca si cu acest penis curbat poti satisface orice fata.

| Lawliet14 a răspuns:

Si noi il avem curbat, prietene. Majoritatea il au asa. Tocmai, ca acolo, avand forma asta este cel mai bine.

| andrey69 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te accepti,cum se spunea si mai sus toti avem problemeprobleme de genul, tu trebuie sa te gandesti ca si fetele au defecte :ba nu au tate ba sunt prea largi, ba prea arata intr un fel anume, asa ca trebuie sa o folosesti in anumite scopuri, nu pentru expozitie.