Întrebare recomandată | Annonim123 a întrebat:

Salutare tuturor, sunt baiat si am o mare problema cu transpiratia la maini si picioare. La picioare nu e o problema dar la maini nu mai suport. Imi e rusine sa dau noroc cu un baiat dar sa ma mai tin de mana cu o fata.
Daca cineva a avut problema asta si a rezovlat-o cu un anumit tratament sa imi spuna si mie va rog acel tratament, pret, riscuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Este o boala, in general pe fond psihic se intampla.
Exista un tratament cu formol. (Serios vorbind)
Consulta un medic dermatolog si-ti va da diagnosit corect.

Sanatate!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Analize de sânge, dozări homonale, vizită la medicul dermatolog dar și internist.
Pa, pa.

| eandopuncttk a răspuns:

Nasoale momentele. cu dieta cum stai? alcool, mananci sarat...

| Annonim123 explică (pentru eandopuncttk):

Pai. alcol destul de rar, doar ocazional. Sarat mai mananc.

| Hasz a răspuns:

Esti pe sistem nervos.Sincer nu exista leac pentru asa ceva.Singura solutie este sa iti controlez emotiile si sa nu fii stresat.