| anonim_4396 a întrebat:

Salutari!

De cateva luni ma doare rau langa ulna(osul care se prelungeste pana la degetul mic), tot apasand ulna, dar si radiusul observ ca nu ma doare, nici incheietura nu ma doara.

Daca am ceva greu in mana sau daca trag ceva spre mine sa activez bicepsul (flexia la biceps) ma doare tot antrebatul, pare a fi o durere de tendon.

Muschiul sau osul din jur nu e afectat, pare a fi tendonul, ligamente nu am pentru ca nu e la incheietura.

La medic nu pot sa ma duc ca am dreptul doar la o singura trimitere, pentru ca da...

Am dat cu diclofenac si am tinut strans degeaba, nu cred sa fie rupere de tendon ca se inflama si se invinetea, dar oricum ceva este..Am la ambele maini in acelasi loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa, si intrebarea care e? Si pe mine ma dor picioarele ca nu stau deloc pe scaun la munca.

Răspuns utilizator avertizat