| Anddreeaaada11 a întrebat:

Sanii cresc de la anticonceptionale?
Nu ca as lua ca sa`mi creasca, mi s`au dat pentru dereglari hormonale si as vrea sa stiu daca exista posibilitate ca sanii sa`mi creasca de la ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cresc dar foarte putin (comparabil cu cresterea lor din timpul menstruatiei).

Abh
| Abh a răspuns:

Pot creste putin doar pe perioada administrarii anticonceptionalelor, acest lucru datorandu-se aportului de hormoni.Cand iei aceste pilule, nivelul de hormoni creste, lucru care poate duce la marirea sanilor. Dar asta nu este un efect permanent, sanii sunt doar mai "plini" si se vor miscora la loc dupa cateva cicluri sau dupa ce nu mai iei anticonceptionale.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu, sanii nu vor creste de la anticonceptionale.

| NCL a răspuns:

Sincer mie nu mi.au crescut dar depinde. poate de la persoana la persoana desi nu cred ca acestia cresc de la anticonceptionalehappy