| nimeninimanui a întrebat:

Saptamana trecuta m-a durut o masea destul de tare, non-stop. Nu am mai putut suporta si am fost la un stomatolog. Mi-a facut drenaj si mi-a astupat maseaua cu un fel de ciment alb dupa care mi-a spus ca daca ma doare sa iau ibuprofen. Maseaua m-a doare la fel ca inainte chiar daca iau ibuprofen. Devine frustrant. Marti ma duc din nou la dentist. Ce sa fac sa nu ma mai doara atat de tare pana marti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sandu3 a răspuns:

Nu e nici o gluma dar am informatia ca daca ti o bucatica de slanina intre obraz si gingie, durerile de dinti inceteaza.In acelasi mod poti incerca si cu cateva cuisoare tinute la locul dureros.Au rol antiseptic si reduc durerea de dinti. Sper sa te faci bine.Curaj.

| Namurianu a răspuns:

Bea vodk si tine alcool acolo.o sa iti amorteasca.sau incearca cu Aulin

| Love_Denis_1996 a răspuns:

Ia un caffetine tableta sau pune putina vata in spirt si pune la masea sa amorteasca!