| BRG a întrebat:

Sărut mîna fetele care stau toată ziu în picioare în pantofi cu toc înalt,(de exemplu fetele de la promoție din supermarketuri sau malluri), ce dureri simt ele? Și dacă se descalță le trece imediat durerea? Vă mulțumesc și aștept răspunsurile dvs. (Sper să nu fie considerată întrebare obscenă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Eu port tokurii, chiar si atuncii cand am fost insarcinata, doar cu tokurii mergeam si lucram pe banda intr-o sectie, sincer, nu am probleme, nici nu ma dor picioarele si nici varice nu am facut, pot zice si obisnuinta, acum depinde de fiecare persoana, sunt altele care se umfla picioare, au durerii, fac varice, eu sunt un caz mai norocosbig grin

3 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Eu nu pot sa mai port tocuri. Mi s-a accenutat deformarea coloanei (lordoza) si, chiar daca ma avantajau, a trebuit sa aleg intre sanatate si "look". Durerile de picioare aparute de la orele de "cocotzare" nu dispar imediat la descaltare, doar e o senzatie de usurare laughing

| Barajag a răspuns:

Iarna ma simt bine intr-o incaltaminte mai joasa, imi odihnesc picioarele pentru la vara cand voi purta sandalute cu tocuribig grin

| dana1986 a răspuns:

Daca se descalta nu le trece durerea doar se relaxeaza putin si pot sa-si miste degetele, pentru ca incaltate in tocuri isi simt picioarele umflate si amortite. Vrei sa te incalti in tocuri si vrei sa stii ce simti?