| Zimm a întrebat:

Se mai poate creste in inaltime dupa 17 ani la baieti? Am 17 ani si masor 2.08 m, fac handbal de performanta si as fi vrut sa ajung la 2, 10 laughing E posibil oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal cresterea in inaltime se opreste undeva pe la 20 de ani.Deci e posibil sa mai cresti.Eu,cand aveam varsta ta, am crescut 10 cm in doi ani.

| Zimm explică (pentru darrio2007):

Aha thinking 10 cm e cam mult totusi, chiar si pentru mine laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Zimm):

Eu ti-am spus ce am patit eu.De atunci am probleme cu articulatiile de la genunchi.Crestere rapida.

| Sn4k3 a răspuns:

Tu sigur o sa mai cresti laughing.

| Felys a răspuns:

Cu siguranta vei mai creste, totusi eu nu vad nici o bucurie in cazul tau, ma rog, daca tu vrei sa dai cu capul de tocul usii e problema ta, dar de crescut vei creste pana la varsta de 20 ani in mod categoric

| Zimm explică (pentru Felys):

Deja imi dau cu capul, deci 2 cm in plus sau in minus nu prea mai fac vreo mare diferenta din acest punct de vedere happy

| Felys a răspuns (pentru Zimm):

In 3 ani nu vei creste doar 2 cm, pot fi si 10 sau eu stiu...

| nlko a răspuns:

Chiar nu iti ajung 2.08 m?

| darrio2007 a răspuns (pentru nlko):

Parca depinde de el.

| StefanAdrian911 a răspuns:

Fii sigur ca daca faci si Sport, o sa cresti mai mult de 2.10m.
Un barbat, creste in inaltime pana la 20 de ani, deci inca 3 ani. Poti sa te faci cat pomul; D
Succes.