| LauraMihaela15 a întrebat:

Servus, am o întrebare! Acum o lună m-am confruntat cu un abces dentar destul de urât, cu dureri pulsatile, iar sub nas eram tare, simţeam ceva tare şi mă durea când apăsam. Doctorul mi-a făcut un tratament de canal, am făcut şi o radiografie doar pentru dintele respectiv un incisiv lateral superior (partea stângă) şi mi-a plombat definitiv acum 2 săptamâni, în timpul tratramentului îmi dispăruseră durerile. Acum a revenit durerea, mă doare de vineri şi s-a extins şi la dintele de lângă (incisiv central superior partea stângă), mă doare chiar sub nas şi lângă. Doctorul a spus iniţial că nu este nici un granulom sau ceva, însă nu ştiu ce să cred, dat fiind faptul că durerea merge în sus şi înspre cealaltă nară. Vreau să vă întreb: v-aţi confruntat vreodată cu aşa ceva? Sau măcar aveţi idee ce ar putea fi? Mulţumesc frumos. O seară bună!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Antopuff a răspuns:

Ar trebui sa iti faci o radiografie sa vezi sinusurile paranazale pentru ca e posibil ca infectia sa fi ajuns acolo.