| Anaiss09v a întrebat:

Simt o durere pe dinafara gatului in partea stanga a gatului intre ureche si gat? Cine a mai patit si de la ce credeti ca este? Imi este cam frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Simți și ceva inflamație acolo sub piele, ca niște gâlme mici? Din alte discuții am înțeles cã pe-acolo sunt niște ganglioni, care atunci când se inflameazã și dor, semnalizeazã o infecție în organism (sau lupta cu infecția, nu doar prezența ei). Dar nu e aceasta singura cauzã/explicație.

| Anaiss09v explică (pentru Manciu_Emil_1976):

Am luat pastile si durerea a inceput sa dispara

| IonelaIasmina a răspuns:

Poate ai dormit greșit pe perna. Eu am pățit asta cu perna de multe ori. Dar....am pățit o data sa ma doara la fel ca și tine dar nu era de la perna, nu știu de la ce a fost...dar mi-a trecut.
O sa îți treacă durerea, dar... dacă este insuportabila, poți cauta pe net alifie din venin de scorpion, foarte bună pentru toate dureri, le ia indiferent ce ar fi.
Este lichida alifia.
Dar... oricum, nu te speria, nu e nimic grav
Seară faina! laughing) happywinking

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Doamna "doctoreasã",•••

| IonelaIasmina a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Da, domnul,, doctor,, ce vreți?
V-ati plictisit de viata?

| Anaiss09v explică (pentru IonelaIasmina):

Multumescc

| Anaiss09v explică (pentru IonelaIasmina):

Dupa ce am luat pastile durerea a disparut
Cred ca este o infectie

| IonelaIasmina a răspuns (pentru Anaiss09v):

Posibil

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Dacã habar nu ai, la ce dai sfaturi aiurea?

| IonelaIasmina a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Bine ca ai tu.
Ma bucur pentru tine
Ziceam asta, pentru că am pățit și eu, și m-am gândit ca poate are și ea la fel.
Nu trebuie să te crezi mai mare, ca nu ești. Ba din contra te iei de oameni..asa fără niciun motiv. Dacă era ceva, îmi zicea ea, nu un om care nu are habar ce zice.

| lauralaurette23 a răspuns:

Mergeti la medic, nu ai solicitati ajutor de specialitate unor oameni care nu sunt specialisti, e mai sanatos pentru tine.