Soţul meu urmeaza sa fie operat la genunchiul drept pentru ruptura de ligament si îi este frica ca se va recupera greu dupa, cum îl pot ajuta în acceasta perioada de recuperare? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să-l ajuți prin câteva exerciții simple de kinetoterapie.
Și prin a face masaj la mușchii piciorului.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Frica nu-l ajuta la nimic, daca nu are ambitie sa faca ceea ce-i recomanda strict medicul, dupa operatie.
Negativitatea NU ajuta niciodata in viata, dimpotriva, te trage in jos, atrage ghinionul... duce numai la probleme si necazuri.

Nu-l ajuti nici tu cu nimic, daca ii hranesti frica prin intrebarile puse pe aici, in loc sa-l incurajezi si sa-i spui sa lase negativismul, ca medicina a avansat si sunt milioane de oameni cu asemenea operatii, care s-au refacut complet si-si duc viata normal/