| AniBac9991 a întrebat:

Spuneti-mi va rog care sunt simptomele cand ai apendicita? Daca faci analize de sange se afla daca ai sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Aaaaaadurerea e in partea dreapta a abdomenului, in zona inferioara, greata, varsaturi9nu e obligatoriu), usoara febra si daca incerci sa ridici piciorul drept la verticala o sa te doara in acel loc. La analize de sange apare numar crescut de limfocite, semn de infectie. In stadiu avansat apare contractura abdominala si aparare musculara. Sanatate! Funda?

| xtembix a răspuns:

La analize se afla. Pai de doare in partea dreapta desi pe mine ma durea in stanga. Tot ce mananci, vomiti si nu poti ridica piciorul drept pana sus.

| AniBac9991 explică (pentru xtembix):

Daca faci analize de sange se afla?

| xtembix a răspuns (pentru AniBac9991):

Da

| mylife415 a răspuns:

Pai te duci la spital..si te consulta doctorul, iti face o ecografie abdominala si analize de sange si afla.happy