| Reddfox a întrebat:

Stiti ce produse din comert au putine calorii? Cand merg la scoala, nu imi iau pachet de acasa, dar ma duc la un magazin de langa scoala. Ce produse satioase, care au putine calorii (si grasimi) stiti? Inafara de fructe si legume ca nu prea se gasesc acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Iaurt de baut Activia cu fibre sau cu fructe ti-as recomanda. E foarte bun la gust, dulce, satios, hidratant. Era unul dintre alimentele de baza la mine atunci cand am slabit.
De asemenea, produsele Belvita sunt, iarasi, foarte foarte bune.

21 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ca un produs sa fie satios trebuie sa aiba calorii.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu este de loc adevarat. Castravetii sunt satiosi si au foarte putine calorii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

Castravetii sun apa. Apa nu iti tine de foame. Doar te umfla pe moment.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Tu stii ce inseamna satios?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

Sa-ti tina de foame.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da. Si castravetele are proprietatea asta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

Dupa cum am zis. Apa nu tine de foame.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Asa, si? Nu cred ca inteleg ce legatura are faptul ca apa nu tine de foame cu faptul ca un castravete da senzatia de satietate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

Nu vad de ce mai mananci mancare, daca consideri ca apa este satioasa.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu vad de ce mai porti haine, dat fiind faptul ca oricum peste 99.99% din hainele d epe tine sunt de fapt spatiu gol.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

Asta-i un exemplu fara sens. Apa iti da senzatia ca esti plin, deci nu simti foamea. Dar fara haine simti frigul.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu apa din castravete te face sa te simti plin. La fel cum nu ala 0. 0001% din haine nu te face sa simti caldura.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

De fapt, hainele nu sunt 0. 0001% material.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Rd79):

Iar castravetele e dest de saracios in vitamine, in comparatie cu cele mai multe alimente.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu, doar ca densitatea lor este cu mult sub 0. 0001%. Adica, sunt facute mai mult din spatiu gol decat din materie.

| Rd79 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da, nu am zis ca un castravete este nutritiv. Am zis ca e satios.

| Yuoia a răspuns:

Satioase cu putine calorii? Utopie!
De ce nu iti iei pachet de acasa? E si mai sanatos si mai ieftin.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Herbalife
toate produsele sunt pur naturiste, si de o calitate foarte, FOARTE BUNA
sunt o tona de produse cu, cofeina care taie foamea
au multe produse in ideea ca iti dau ceva de rontait si iti dau impresia ca mananci, dar care au foarte putine calorii, de gen ciocoloata foarte densa (si deci greu de mestecat, deci iti da impresia ca mananci)
astea au fost pro
contra
COSTA DE USTURA, si mai au si o imbecilitate absoluta la vanzare, de gen trebuie sa te inregistrezi, asta costa, apoi trebuie sa cumperi nustiucat (cateva mii de eu) ca sa iti scada preturile la 50%... cu alte cuvinte ar trebui sa nu fii singurul care cumpara pe o inregistrare

morala: solutie de slabit pentru oameni bogati

| Rd79 a răspuns:

Si de ce trebuie sa mananci la scoala, mai ales daca vrei sa slabesti?

| Reddfox explică (pentru Rd79):

Stai tu de la 9 la 15 la scoala (ca sa zicem la 7 iau micul dejun) fără să mananci nimic.

| Rd79 a răspuns (pentru Reddfox):

Asa si faceam cand eram la scoala.